Odbiorca reklamy musi mieć możliwość zidentyfikowania że dany przekaz jest reklamą
Uchwałą Nr ZO 103/18/55u z dnia 22 sierpnia 2018 roku Komisja Etyki Reklamy podkreśliła konieczność oznaczania przekazu reklamowego w sposób odpowiedni, nienadużywający zaufania odbiorcy. W ocenie Zespołu Orzekającego warunku tego nie spełnia określenie „materiały partnera”.
Niezgodność z Konstytucją niektórych przepisów ustawy z dnia 30 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji
W dniu 13 grudnia 2016 r. Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie o sygn. K 13/16, zainicjowanej przez wnioski Rzecznika Praw Obywatelskich oraz grupy posłów na Sejm RP. We wskazanym orzeczeniu stwierdzono niezgodność z Konstytucją niektórych przepisów ustawy z dnia 30 grudnia 2015 r. o zmianie ustawy o radiofonii i telewizji (Dz. U. z 2016 r. poz. 25).
Orzecznictwo: oddalenie pozwu o naruszenie dóbr osobistych w związku z pojawiającym się wynikiem wyszukiwania
Sąd Okręgowy w Warszawie w dniu 12 października 2015 r. oddalił powództwo o 300 tys. zł zadośćuczynienia oraz o usunięcie skutków naruszenia dóbr osobistych poprzez skasowanie linku pojawiającego się w wynikach wyszukiwania.
Konwencja Rady Europy o ochronie praw organizacji nadawczych, a kolejne pytania o zakres kompetencji Unii Europejskiej w obszarze prawa własności intelektualnej
W wyroku z dnia 4 września 2014 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozstrzygnął sprawę C-114/12 Komisja Europejska przeciwko Rada Unii Europejskiej (EU:C:2014:2151), której istotę stanowiła odpowiedzieć na pytanie o kompetencje do prowadzenia negocjacji dotyczących Konwencji Rady Europy o ochronie praw organizacji nadawczych. Trybunał Sprawiedliwości nie miał wątpliwości, iż Unia posiada wyłączną kompetencję do zawarcia powyższej umowy międzynarodowej oraz prowadzenia rozmów w jej przedmiocie.
Prywatny akt oskarżenia - zniesławienie poprzez kierowanie pytań do biura prasowego?
Spółka, której redaktor naczelny serwisu KompromatRP.pl zadał pytania, uznała iż przez ich sformułowanie doszło do zniesławienia podmiotu.